*АКЦЫЯ «КАНІКУЛЫ БЕЗ ДЫМУ І АГНЮ!» СТАРТАВАЛА СЁННЯ Ў ПРУЖАНСКІМ РАЁНЕ*

👨‍🚒 *Галоўная яе мэта– папярэджанне ўзнікнення пажараў па прычыне дзіцячага свавольства з агнём, гібелі і траўматызму дзяцей.*

🚒 Акцыя будзе праходзіць з 6 чэрвеня па 18 жніўня ў летніх аздараўленчых і прышкольных лагерах. Асноўнай аўдыторыяй стануць школьнікі.

🗣 Тры месяцы лета выратавальнікі будуць навучаць дзяцей і дарослых правілам бяспекі ў прышкольных і летніх аздараўленчых лагерах, напаўняючы вольны час удзельнікаў мноствам сучасных, займальных і ў той жа час карысных навучальных мерапрыемстваў.
📌 «Дзень МНС», тэматычныя тэатралізаваныя паказы, віктарыны, анлайн-квізы па бяспецы, майстар-класы, экскурсіі па цэнтрах бяспекі, музеях і ПАВЧ і яшчэ многа іншых мерапрыемстваў дазволяць дзецям бліснуць эрудыцыяй і кемлівасцю, праявіць творчы патэнцыял, выпрабаваць свае сілу і вынослівасць, але самае галоўнае – засвоіць, паўтарыць і замацаваць правілы бяспекі жыццядзейнасці.